Met uw lot steunt u 81 goede doelen!

Goede doelen in het nieuws

Protesterende vrouw op Iraans dak wint World Press 2009

World Press Photo - Pietro Masturzo

Met zijn foto van roepende vrouwen op een dak in de Iraanse hoofdstad Teheran wist de Italiaan Pietro Masturzo de jury te overtuigen. Een ander beeld uit Iran, afkomstig uit een YouTube-filmpje, kreeg een speciale vermelding.

 

De roepende vrouwen op het dak protesteerden tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen. De freelancefotograaf maakte de winnende persfoto op 24 juni, tijdens een van de nachten kort na de verkiezingen, toen sommige Iraniërs hun afwijkende mening letterlijk van de daken schreeuwden. Overdag protesteerden ze in de straten.

 

'De foto voegt perspectief toe aan het nieuws. Het raakt de kijker visueel en emotioneel', zei juryvoorzitter Ayperi Karabuda Ecer. 'De omgeving op de foto is al mooi genoeg van zichzelf, maar door de roepende vrouwen wekt de foto tevens nieuwsgierigheid op', aldus jurylid Guy Tillim.


You Tube-filmpje speciale vermelding

Ook het beeld dat dit jaar een speciale vermelding kreeg, had de presidentsverkiezingen als onderwerp. Het was een frame uit een YouTube-filmpje (schokkende beelden red.) waarin te zien is hoe de jonge Iraanse Neda Agha-Soltan wordt doodgeschoten. Dat incident vond plaats tijdens de herverkiezing van president Ahmadinejad. De beelden zorgden wereldwijd voor verontwaardiging. 'Deze foto had een grote impact op het beeld van de geschiedenis', legt jurylid David Griffin uit.

 

Dit jaar wordt de World Press Photo voor de 53ste keer uitgereikt. Een recordaantal van 101.960 foto's werd door 5.847 fotografen ingezonden. 63 fotografen uit 23 landen vielen in tien categorieën in de prijzen. Op 2 mei krijgen de winnaars hun prijs in Amsterdam. Voor de winnende fotograaf is dat 10.000 euro.

Mijn Postcode Loterij

Inloggen op Mijn Postcode Loterij is vernieuwd. Om het u makkelijker te maken, kunt u vanaf nu inloggen met uw e-mailadres. Vul hier uw e-mailadres in. Let op: het kan zijn dat uw e-mailadres bij ons niet bekend is, dan moet u zich helaas eenmalig opnieuw registreren.

Helaas er gaat wat mis

Inloggen op Mijn Postcode Loterij is vernieuwd. Om het u makkelijker te maken, kunt u vanaf nu inloggen met uw e-mailadres.


Let op: het kan zijn dat uw e-mailadres bij ons niet bekend is. In dat geval dient u zich helaas eenmalig opnieuw te registreren.

Nog een keer proberen?

U kunt het nog een keer proberen met een ander e-mailadres.

Bent u uw wachtwoord vergeten?

Vul uw e-mailadres in waarmee u Mijn Postcode Loterij heeft aangemaakt en wij sturen u een e-mail om uw wachtwoord te herstellen. Wachtwoord vergeten.


Heeft u nog geen Persoonlijke Pagina?

Maak uw Persoonlijke Pagina nu aan

Lukt het nog steeds niet?

U kunt contact opnemen met onze afdeling Ledenservice via telefoonnummer 0900 - 300 1500 (10 cpm, 9.00 - 21.00 uur). Zij helpen u graag verder bij het inloggen of het aanmaken van uw Persoonlijke Pagina.

Wachtwoord wijzigen

U kunt op deze pagina uw wachtwoord wijzigen. Gebruik een wachtwoord dat u makkelijk kunt onthouden, maar dat niet door anderen te achterhalen is.

 


  Vul hier uw nieuwe wachtwoord in en herhaal deze.


 

Log in en profiteer


U kunt meedoen aan deze actie door aan de rechterkant in te loggen op Mijn Postcode Loterij.

Bent u al deelnemer, maar heeft u nog geen persoonlijke pagina? Registreer u dan snel!

Speelt u nog niet mee in de Postcode Loterij? Koop snel een lot! Zo maakt u maandelijks kans op alle prijzen en kunt u gratis meedoen aan acties.



Steun goede doelen

Vul uw postcode in: