Nationale Postcode Loterij
Van Eeghenstraat 70
1071 GK Amsterdam
0900 - 300 1500
(10 cpm, 9.00- 21.00 uur)
Meld u aan voor één of meerdere e-mails en blijf op de hoogte van leuke acties, de uitslagen en het goede doelen nieuws!
In het kader van de cross media week PICNIC in de Westergasfabriek Amsterdam, organiseerde de Nationale Postcode Loterij in samenwerking met PICNIC de Green Challenge: een wereldwijde wedstrijd waarbij een creatief, groen en uitvoerbaar idee (om het klimaat op aarde te helpen verbeteren) 500.000 euro kan winnen. Meer dan 430 inzendingen uit vijftig landen ontvingen we de afgelopen maanden. Daaruit heeft de pre-jury er vijf gekozen. Deze vijf genomineerden (vier Nederlanders en een Engelsman) presenteerden op vrijdagavond 28 september hun idee voor een jury en een volle zaal, waaronder veel pers.
Igor Kluin winnaar Green Challenge 2007!
Vandaag werd de winnaar bekend gemaakt door niemand minder dan Sir Richard Branson, voorzitter van de jury en zelf ondernemer en zeer begaan met het milieu. Uit de vijf genomineerden koos de jury uiteindelijk deze winnaar:
Igor Kluin met de Qbox: een systeem dat opgewekte stroom optimaal verdeelt over een of meerdere huishoudens.
De winnaar ontving voor het oog van honderden gasten en tientallen leden van de pers een cheque van 500.000 euro van Sir Richard Branson, namens de Green Challenge van PICNIC en de Nationale Postcode Loterij.
Vijftig procent van de bruto-opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is bestemd voor het goede doel. Dankzij 2,4 miljoen deelnemers aan de Postcode Loterij is er in 2006 een recordbedrag van 217 miljoen euro verdeeld over 53 goededoelenorganisaties. Deze organisaties zijn werkzaam op het gebied van mens en natuur. Dit zijn onder meer de Clinton Foundation, Artsen zonder Grenzen, Natuurmonumenten, Oxfam Novib, Unicef en Stichting DOEN.
Amsterdam, 29 september 2007