Duidelijke taal voor iedereen

Twee cursisten en hun docent zijn bezig met een les die is ontwikkeld door Stichting Lezen en Schrijven. In ons land hebben 2,5 miljoen volwassenen moeite met lezen, schrijven of rekenen. Een computer of smartphone bedienen is dan niet makkelijk. En het is ook lastig om een baan te vinden, gezond te leven of je geldzaken goed te beheren. Stichting Lezen en Schrijven zet zich in om taal, reken- en computerlessen beschikbaar te maken voor iedereen. Ze moedigen overheden en bedrijven aan duidelijke taal te gebruiken. Zo kunnen meer mensen volwaardig meedoen in de samenleving.

Mooie missie

Een samenleving waarin iedereen meedoet, daar hebben we allemaal wat aan. Daarom zet Stichting Lezen en Schrijven zich in voor een land waar iedereen voldoende geletterd is en met cijfers kan omgaan. Een inclusieve missie die de Postcode Loterij uiteraard van harte ondersteunt met een structurele financiële bijdrage.

Speciale Libelle

Onze loterij is ook sponsor van een speciale editie van vrouwenblad Libelle, die deze week is verschenen. Het glossy nummer lijkt op een normale Libelle. Maar alle honderd pagina’s, van de interviews tot de ovenrecepten, zijn ‘hertaald’ voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. De honderdduizend exemplaren zijn gratis te lezen bij onder andere buurthuizen, bibliotheken en ROC’s en liggen niet in de winkel.

Samen het verschil maken

Stichting Lezen en Schrijven ontving over de afgelopen vijf jaar een bijdrage van bijna € 1,4 miljoen. In 2021 steunden onze deelnemers meer dan 175 goede doelen. Samen met organisaties zoals Stichting Lezen en Schrijven werken we aan een rechtvaardige, groene en gezonde wereld voor iedereen. Sinds de oprichting van de Postcode Loterij in 1989 hebben we al ruim € 7,3 miljard aan goede doelen kunnen schenken. Samen voor een betere wereld: postcodeloterij.