Fonds Gehandicaptensport – (S)Cool on Wheels Uniek

Voor veel kinderen met een beperking is sporten lastig. Ze sporten minder dan andere kinderen. Dat is jammer, want sport kan zoveel betekenen. Daardoor missen ze plezier, zelfvertrouwen en het gevoel erbij te horen.

 

Sporten op je eigen manier

Fonds Gehandicaptensport brengt sport naar het speciaal onderwijs. Met (S)Cool on Wheels Uniek ontdekken kinderen hoe leuk sport kan zijn. Ze proberen verschillende sporten uit en leren dat ze meer kunnen dan ze soms denken. De lessen worden gegeven door sporters met een beperking, vaak met een Paralympische achtergrond. Dat inspireert en geeft vertrouwen.

 

Van proberen naar blijven sporten

Na de kennismaking helpt Fonds Gehandicaptensport kinderen door middel van het platform Uniek Sporten om een sport te vinden in de buurt. Zo kunnen ze blijven bewegen en nieuwe vrienden maken. Stap voor stap groeit sport uit tot iets dat bij hun leven hoort.

 

Een vaste plek in je leven

Dankzij deze schenking kunnen duizenden kinderen kennismaken met sport. Ze blijven bewegen, krijgen meer zelfvertrouwen en beleven plezier. Zo krijgt sport een vaste plek in hun leven. En dat maakt een wereld van verschil.

Bijzonder project in
2026
Steun voor dit project
€ 500.000,-
Extra bijdragen